Saabumisel/väljumisel ilma pargaseta

Navigation:  Süsteemi töö > Laevakülastused (LK) > LK loomine > "Puksiir-pargas" LK sisestamine >

Saabumisel/väljumisel ilma pargaseta

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

1. Laevaagendi firma kasutaja või Terminali kasutaja siseneb Süsteemi alamlõiku "Laevakülastused", läbi alalõigu "Peamine" menüüs. Laevaagendi firma kasutaja näeb nimekirjas ainult neid LK´sidd, millised tema Organisatsiooni poolt Süsteemi sisestatud ja samuti ka Vabu LK´sidd - e. neid, millistele Agenti pole veel sisestatud.

 

tug31

 

 

2. Uue LK sisestamiseks kliki nupule "Luua uus LK", LK´de nimekirja all paremas ääres (vajadusel kasuta laeva leidmiseks filtreid nimekirja päises).

 

3. Sisesta avanenud ekraanivormi "Loo laevakülastus" filtrisse "Laeva nimi" otsitava Puksiiri nimetus või selle osa ja käivita filter nupuga otsi.

 

tug32

 

 

4. Juhul kui leiad järgnevalt nimekirjast LK rea, millisel soovitav Puksiir (ilma Pargaseta), kliki nupul "Kasuta seda" vastava rea taga;

- genereerub vastava Laeva andmete vorm uue LK sees, milles ilmub infoblokk "Pargas väljumisel";

 

tug33

 

 

4.1. Juhul kui otsitavat Puksiiri nimekirjas ei ole, siis kliki järgnevalt nupule "Luua uus laev" ekraanivormi "Loo laevakülastus" all:

- avaneb uus LK vorm, sakiga "1.Laev", laeva andmete sisestamiseks (andmete salvestamiseks täida vähemalt vormi kõik nõutud väljad"

 

5. SELLEKS, et salvestada uus LK valitud puksiiriga, sisene LK ekraanivormi sakile "2.Laevakülastus" ja sisesta seal andmed vähemalt nõutud andmeväljadele "Sihtsadam" ja "Eeldatav saabumise aeg/ETA".

SALVESTA oma tegevused klikiga nupul save.

 

tug34

 

 

NB! Juhul kui valikunuppu "Väljumisel pargasega" mitte klikkida, siis siseneb automaatselt ka Väljumise ekraanivormi sama Puksiiri (ilma pargaseta) variant. Väljumise pargase andmete sisestamine võimalik kuni ATD saatmiseni väljumise Agendi poolt.

 

Jätka LK sisestamise (standardset) protseduuri.