Laeva andmete kinnitamine Veeteede Ameti poolt

Navigation:  Süsteemi töö > Laevade loetelu (Laevaregister) >

Laeva andmete kinnitamine Veeteede Ameti poolt

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Laeva andmeid Süsteemis kinnitada saab ainult Veeteede Ameti kasutaja või Administraator.

 

 

1. Sisene Laevade nimekirja Süsteemis (alamlõiku "Laevad", peamenüü alalõigu alt "Peamine").

 

2. Konkreetse Laeva leidmiseks kasuta filtri parameetreid "Laeva nimi", "IMO/ENI number", "MMSI number", "Laeva tüüp", "Lisatud pargas" või "Lipuriik" (vt. "(c)ONE tarkvara lühikirjeldust", alamlõik "Abifunktsioonid", p.3 "Filtrid ja sorterid").

 

3. Kõikide laevade leidmiseks, milliste andmed kinnitamist vajavad, aktiviseeri ainult järgnevad filtrite parameetrid: "VA poolt mittekontrollitud" ja "Laev kasutuses".

 

4. Käivita filter nupuga filtrinupp

 

5. Olenevalt kasutatud filtri parameetritest kuvab Süsteem otsingu tulemused ekraanile kas nimekirjana või ühe reana.

 

laevaregister2

 

6. Sisene konkreetse Laeva andmetesse andmerea alguses asetseva sisendinupu kauduLKnupp. Süsteem kuvab ekraanile konkreetse Laeva andmete vormi: kontrolli sisestatud andmed üle.

 

7. Juhul kui kõik OK, kliki Infoblokis "VA kontroll" nupul "Kinnita" ja Süsteem fikseerib andmete kinnitamise aja real "Andmed kontrollitud VA poolt".

 

VAcheck2

 

8. Juhul kui Laeva andmeid muudetakse järgnevalt (näit. Agendi poolt LK loomise käigus), siis salvestub uus aeg väljale "Laeva andmete viimane muutus", mis tähendab seda, et nimetatud aeg on hilisem kui aeg real "Andmed kontrollitud VA poolt". Laev sisestub automaatselt jällegi Laevade nimekirja, milliste andmed VA poolt veel mittekontrollitud.

 

9. Infonupule telefonklikkimisel, avaneb infoaken Kasutaja lühiandmetega, kes konkreetse Laeva andmed kinnitas.

 

10. ADMINISTRAATORILE ja VA kasutajatele on laeva andmete juurde lisaks loodud nupp „Uuenda andmed LK`des“, mis klikkimisel automaatselt kinnitab ja forseerib sisestatud muudatused kõigile LK`dele, kus ATA veel sisestamata (samas ei ilmu laev järgnevalt ka VA poolt kontrollimist vajavate laevade nimekirja). Nupule klikkimisega kirjutatakse korraga üle ajalised väärtused ridadel "Andmed kontrollitud VA poolt" ja "Laeva andmete viimane muutus" ;

 

 

 

LISAKS:

 

- juhul kui sisestatud andmed on valed: muuda andmed õigeks ise või informeeri selleks andmete sisestajat.