Sisenemisel Kasutajanime ja Salasõna alusel

Navigation:  Süsteemi töö > Süsteemi seadistamine > Kasutajakonto loomine >

Sisenemisel Kasutajanime ja Salasõna alusel

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

1. Kasutajanime ja salasõna alusel kontot Süsteemis saab luua ainult Administraator.

 

2. Administraator võib Kasutajale kasutajakonto loomisel väljastada kasutajanime ja salasõna koheselt või ka hiljem.

 

3. Sisene alamlõiku "Kasutajad", alalõigu alt "Administraator" menüüs.

 

4. Kontrolli, kas sisestatavat uut Kasutajat ei ole eelnevalt Süsteemi sisestatud:

- sisesta tabeli päises asetseva Filtri parameetristesse kas uue Kasutaja nimi ja/või perekonna nimi, või isikukood või nende osa ja aktiviseeri Filter nupuga otsi.

 

kasutajad23

 

5. Juhul kui Kasutajat ei leidunud sisesta uus Kasutaja klikiga nupule plus tabeli päises, ja avaneb uus "Kasutaja" ekraanivorm andmete sisestamiseks.

 

newkas

6. Täida väljad "Eesnimi", "Perekonnanimi", andmete olemasolul ka väli "Isikukood" infoblokis "Üldinformatsioon" ning "Kontaktandmed". Salvesta tegevus nupuga save.

 

7. Vajadusel sisesta/väljasta Kasutajale kohe ka Kasutajanimi ja Salasõna (vt. järgnevalt alamlõiku "Kasutajanime ja salasõna väljastamine").

 

8. Süsteemis andmete nägemiseks/kasutamiseks peab Kasutajale olema määratud kasutajaõigused. kasutajaõigusiSüsteemis saab väljastada kas Kontoadministraator konkreetses Organisatsioonis või siis EMDE administraator otse vastava Organisatsiooni andmete sees (vt. järgnevalt alalõiku "Kasutajaõiguste väljastamine").

 

9.Juhul kui Administraatori poolt kasutaja andmetes aktiviseeritud väli "Digitempliga", infoblokis "Digitaalne allkirjastamine ID-kaardiga / Digitempliga", siis saab ta Süsteemis dokumente allkirjastada ainult Digitempliga - olenemata sellest, kas Kasutaja siseneb Süsteemi ID-kaardiga, Mobiil-ID´ga või Kasutajanime ja Salasõna alusel.

 

 

Lisaks:

- Kasutajaõiguste väljastamise korra EMDE´s kinnitab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

- ilma kasutajaõigusteta EMDE kasutaja suunatakse login-andmete sisestamisel "EMDE avaliku info" ekraanivormi.

- login-andmete sisestamise/muutmisel edastub Kasutajale Süsteemis sisestatud e-posti aadressile vastavasisuline Teade.

- Süsteemi turvalisuse seisukohast on soovitatav Süsteemi või Administraatori poolt Kasutajale edastatud Salasõna muutmine käsitsi vähemalt paari päeva jooksul pärast selle kättesaamist ja järgnev salasõna muutmine tema poolt vähemalt iga 6-e kuu järel.

- juhul kui dokumente allkirjastatakse Mobiil-ID´ga tuleb väljale "Mobiiltelefon (allkirjastamiseks Mobiil-ID`ga)" sisestada digitaalallkirjastamiseks kasutatava mobiili number, millisele sõlmitud vastavasisulise teenuse leping mobiilioperaatoriga).

 

 

NB! Salasõna peab sisaldama vähemalt 8-t sümbolit ja nende hulgas peavad olema vähemalt 1 suur ja väike kirjatäht ning number

 

NB! Salasõna muutmine EMDE´s veebilehitseja IE ver.11`ga ei ole võimalik (samas võimalik IE ver. 8-10`ga). Juhul kui Kasutaja siseneb EMDE`sse veebilehitsejaga IE ver.11, siis tema kasutajaandmete infoblokis "Isikukaardita sisenemiseks" seisab automaatselt ainult hoiatav Teatis (vt. Näidist all) ning login-andmete väljad puuduvad üldse.

 

Näidis :

 

IE11

 

Salasõna muutmise vajadusel tuleb Kasutajal sellisel juhul:

 

- teostada salasõna muutmine teise, EMDE poolt toestatava, veebilehitseja abil ;

- pöörduda salasõna muutmiseks kirjalikult EMDE administraatori poole.